A jóga anatómiája, pszichológiája

Normális tudatállapotban az elme három fő funkciót tölt be. Az „alacsonyabb értelem” (manasz) az a rész, amely legközvetlenebb kapcsolatban áll az érzékszerveken keresztül beérkező adatokkal. Összegyűjti az érzékelési adatokat, mind az öt érzékelésből és mozgásos reakciókkal koordinálja őket. Felveszi az észleléseket, és pillanatról pillanatra változik. Mivel rengeteg külső behatás éri, az alsóbb értelmet folyamatosan elárasztják az adatok.

Olvass tovább
Erősítsd jógával a csípődet

Fontos, hogy erősítsd a tested izmait. Így lesz szép karcsú a derekad, formás, feszes a csípőd. Sőt, a jógának köszönhetően a hátad alsó része miatt sem kell aggódnod! Az alábbi gyakorlatokkal szépen formálhatod, erősítheted a csípődet, tökéletes kiegészítő lehet, ha éppen fogyni kívánsz, és a jól megválasztott étrend és kardio mellé beiktatod. Ha pedig egyszerűen csak erősíteni szeretnéd a csípőd, akkor is végezd bátran, és kitartással a gyakorlatokat.

Olvass tovább
Egyenes ütés erejének növelése

Hogy hogyan lehet az ütés erejét növelni? Az ütés erejének növelését az ütő izmok erősítésével lehet elérni, ez egyértelmű. Milyen izmok vesznek részt az ütésben? Hogyan lehet edzeni az ütésben résztvevő izmokat?

Olvass tovább
Calisthenics edzés

A Calisthenics tulajdonképpen testsúllyal végzett tornagyakorlatok rendszerét jelöli. Az olyan gyakorlatokkal, mint a fekvőtámasz, felülés, lábemelés, húzódzkodás, guggolás, hátsó híd, már mindenki találkozott élete folyamán valahol. A Calisthenics gyakorlatok gimnasztika néven ma is részei az iskolai oktatáson belül a testnevelő óráknak, és szinte az összes olyan sportban használják kiegészítő edzésként, ahol fontos a jó kondíció (ez a sportok minimum 90%-a). Természetesen az alapvető gyakorlatokon kívül a variációk számának -az anatómián kívül- egyedül az emberi fantázia szab határt.

Olvass tovább
Jóga: fájdalmas boldogság?

Megannyi ember él a múltban, vagy a jövőben, hogy elkerülje a jelen megtapasztalását, gyakran azért, mert a jelen fájdalmas, vagy mert nehéz azt elviselni. A jóga órákon sok tanuló azt gondolja, hogy nekik „fogcsikorgatva kell szenvedniük”, amíg a tanár azt nem mondja nekik, hogy kijöhetnek az ászanából.  Ez a jóga úgy néz ki, mint egy tornagyakorlat és ez rossz hozzáállás. A fájdalom olyan, mint egy tanár, mert az élet tele van fájdalommal. Csupán az erőfeszítésben van tudás.

Olvass tovább
Mi a Kettlebell?

A kettlebell vagy girja egy hagyományos orosz öntöttvas súly, úgy néz ki, mint egy füles ágyúgolyó. Az 1986-os Szovjet Súlyemelő Évkönyv megfogalmazása szerint „nehéz lenne még egy olyan sportot találni, ami olyan mélyen gyökerezik népünk történelmében, mint a kettlebell-sport”.

Olvass tovább
A jóga hatása a párkapcsolatra

Bizonyára rengeteg cikket olvastunk már arról, miért randizzunk például 30 év feletti nőkkel vagy miért kezdjünk éppen egy bankárral vagy ügyvéddel, és számtalan kategóriát elemeztek már ki különböző magazinok kapcsolatokról szóló rovatai. Nem is gondolnánk viszont mennyi előnye van annak, ha az ember lánya vagy fia egy jógással kerül kapcsolatba.

Olvass tovább
A Karate és a Kyokushin története

A karate eredete megfelelő dokumentumok hiányában igen homályos. Azt az elképzelést, mely szerint a karate Indiából ered, a legtöbb keletkutató elfogadja. Egy buddhista pap, Bodidharma (kínai nevén Daruma) megalapította különleges buddhista szektáját, melyet zennek nevezett el. Kínába tervezett utazást misszionáriusként. Megszokott volt, hogy ezek a vándorló papok képesek voltak arra, hogy útjaik során vadállatokkal és banditákkal eredményesen megküzdjenek.

Olvass tovább