Egylábas edzés

Az egylábas gyakorlatokra szükség van a teljesítmény- és az izomnövelés szempontjából is. Amikor az elülső izomláncot vizsgáljuk, akkor láthatjuk a laterális alrendszert is, amelyhez tartozik a középső farizom (gluteus medius), a combközelítő izmok (adduktorok) és a négyszögű ágyékizom (quadratus lumborum).

Olvass tovább
Az inak erejének fontossága

A legutóbbi kutatások kimutatták, hogy az inaknak alapvető szerepük van az emberi test erejének és jól-létének kialakításában. Az emberek általában nagyon keveset tudnak az inakról, és sokkal inkább az izmok fölpumpálása és fejlesztése érdekli őket, miáltal kívülről erőseknek tűnhetnek. De az igazi erő kifejtéséhez az inakat is meg kell erősíteni.

Olvass tovább
Fekvőtámasz - push-up

A fekvőtámasz az egyik legrégibb, legismertebb és legelterjedtebb általános erőnlétjavító gyakorlat. A fekvőtámasz egy testhelyzet, melyet jellemzően karhajlítás-nyújtással kombinálva testgyakorlatként az izmok erősítésére használnak. A gyakorlat erősíti a mell-, kar-, has-, hát-, fenék- és lábizmokat.

Olvass tovább
Egyenes ütés erejének növelése

Hogy hogyan lehet az ütés erejét növelni? Az ütés erejének növelését az ütő izmok erősítésével lehet elérni, ez egyértelmű. Milyen izmok vesznek részt az ütésben? Hogyan lehet edzeni az ütésben résztvevő izmokat?

Olvass tovább
Calisthenics edzés

A Calisthenics tulajdonképpen testsúllyal végzett tornagyakorlatok rendszerét jelöli. Az olyan gyakorlatokkal, mint a fekvőtámasz, felülés, lábemelés, húzódzkodás, guggolás, hátsó híd, már mindenki találkozott élete folyamán valahol. A Calisthenics gyakorlatok gimnasztika néven ma is részei az iskolai oktatáson belül a testnevelő óráknak, és szinte az összes olyan sportban használják kiegészítő edzésként, ahol fontos a jó kondíció (ez a sportok minimum 90%-a). Természetesen az alapvető gyakorlatokon kívül a variációk számának -az anatómián kívül- egyedül az emberi fantázia szab határt.

Olvass tovább
Mi a Kettlebell?

A kettlebell vagy girja egy hagyományos orosz öntöttvas súly, úgy néz ki, mint egy füles ágyúgolyó. Az 1986-os Szovjet Súlyemelő Évkönyv megfogalmazása szerint „nehéz lenne még egy olyan sportot találni, ami olyan mélyen gyökerezik népünk történelmében, mint a kettlebell-sport”.

Olvass tovább
A Karate és a Kyokushin története

A karate eredete megfelelő dokumentumok hiányában igen homályos. Azt az elképzelést, mely szerint a karate Indiából ered, a legtöbb keletkutató elfogadja. Egy buddhista pap, Bodidharma (kínai nevén Daruma) megalapította különleges buddhista szektáját, melyet zennek nevezett el. Kínába tervezett utazást misszionáriusként. Megszokott volt, hogy ezek a vándorló papok képesek voltak arra, hogy útjaik során vadállatokkal és banditákkal eredményesen megküzdjenek.

Olvass tovább
Fegyencjóga

A Fegyencjóga 90 perc nyitott szemű meditáció, aminek ötletét a Fegyencedzés adta. A két edzés szorosan összefügg egymással. A sorozat nagyobbik része (kb. 2/3) az erősítő gyakorlatokra épül, melyeknek jelentős részét használjuk a Fegyencedzésben is. Az altest (combok, farizmok, alhát) stimulálása a gyakorlatok ill. pózok megtartásával és a mély állásokra való fókuszálással történik.

Olvass tovább